The Sims – zjawisko rozrywki

Wszyscy,którzy są zapaleńcamiróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąodpowiednio wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta kultowajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą słynną i cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne,wskutek tego, że gra ta w wielu przypadkach uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra taprzenigdy tak w zasadzie nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, rozpocząwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywanadzwyczaj wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta takściśle mówiąc może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy,wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Istotnejest więc to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywanieposzczególnych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,niemniej jednak naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grygruntownieinnowacyjnych Simów, jeszcze raz przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest onabowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grębardzociekawą oraz wciągającą. Wszystkiekreowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiobiektami – przetestuj też SimCityBuildItCheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, która odniosła fenomenalnysukces na całym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *