Mineralna woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda to geneza życia, ale przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny oraz ona staje się możliwym zagrożeniem dla życia oraz zdrowia człowieka. Skutkiem tego również każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym polega uzdatnianie wody? Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to rutynowy proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, by ta spełniała wszelkie wskazane prawem standardy i nie kreowała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, jakie muszą nastąpić po sobie, żeby woda stała się wodą pitną i nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę oraz eliminuje rozpuszczone w niej nieprzydatne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest rozdzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to używane jest w głównej mierze wtenczas, kiedy tak właściwie woda ma być wykorzystana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w ogromnej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Powód jest normalny: różne ujęcia wodne cechuje rozmaity poziom i typ zanieczyszczeń, dlatego także inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, czyli podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *