SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są zapaleńcami rozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością dobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta modna już gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być programem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą popularną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to skomplikowane, dlatego, iż gra ta w wielu przypadkach uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej popularnej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta przenigdy tak w rzeczywistości nie miała jasno i precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, począwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa nadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak w rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń utworzonym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Ważne jest wobec tego to, aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednak naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry całkiem oryginalnych Simów, powtórnie przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę nadzwyczaj interesującą oraz wciągającą. Wszelkie konstruowane przez graczy postacie są wobec tego trójwymiarowymi obiektami – przetestuj także SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry komputerowej był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak obszernej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, która odniosła spektakularny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *