Wycieczka na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie jedynie do pracy, lecz także w celach krajoznawczych. Aktualnie coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten urzekający region to najlepsze miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także Wycieczki dla Firm Rzeszów. Ewidentnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek wiedzą o tym rejonie oraz ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże powszedniość każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, smakowitą kuchnią i nadzwyczaj, lecz to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków z przyjemnością wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bo to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co wypada wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w następstwie tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niesłychanie długo, w pewnych sytuacjach nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niezwykle podobne, wystarczy ich tylko odpowiednio używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, perfekcyjna kuchni i bezmiar inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *