Sposób na telemarketerów – szybko sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszelkie zdobycze technologii z których korzystamy ma swoje plusy jak oraz minusy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Chociaż ogrom korporacji proponujących nam własne usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak faktycznie nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy towar. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie marnować drogocennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi oznaczać, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w gigantycznej mierze tymi nękającymi nas osobami są pracobiorcy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele banków, operatorów sieci komórkowych lub również innych firm. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności i mało kto ma na nie chętkę bądź też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie po prostu nie odbierać i sprawić co to za numer – kto próbował się z nami naturalnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – czemu warto korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest odpowiednia też wskutek tego, iż coraz częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być fatalne w skutkach dla portfela. W wielu przypadkach albowiem są to numery oszustów, których pomysłem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, jakie notabene przeważnie są ściśle mówiąc drogie. W pewnych sytuacjach i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w pokrewne skutki. Warto w związku z tym posiadać się na baczności i spowodować czyj to numer jeśli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym bardziej, że ma się możliwość zrobić to ekspresowo oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *