W jaki sposób pozbyć się kłopotu z nierzetelnym zadłużeniem?

Zadłużenia powstają nie jedynie na skutek obowiązków kredytowych w bankach. Wielokrotnie wierzycielami są również osoby prywatne, które udzielają pomocy pieniężnej z słusznym zabezpieczeniem. Jakim? Na ogół są to różnego rodzaju weksle. To naturalnie na tych dokumentach należałoby się skoncentrować omawiając zagadnienie jakim jest coraz popularniejszy w ostatnim czasie skup weksli. Na czym polega ta usługa? Kto ją świadczy oraz jakie są tego korzyści?

Skup weksli od osób fizycznych

Każda pełnoletnia figura, która nie ma ograniczonej zdolności do czynności prawnych może emitować osobiste weksle. To oczywiście z ich użyciem możliwe jest:

•             opłacenie faktury;

•             zabezpieczenie pożyczki lub też umowy pożyczkowej;

•             zabezpieczenie dotacji unijnych lub ewentualnie państwowych;

•             udzielić gwarancji.

Skup weksli własnych czy także od osób fizycznych jest imponującą usługą dla wierzycieli, jakich dłużnicy używając jako środka płatniczego weksla nie wywiązują się z założonych zobowiązań. W owym czasie specjalistyczne firmy odkupują takie zobowiązania od biznesmenów za mniejszą sumę stając się zarazem nowym wierzycielem osoby dłużnej.

Są też weksle in blanco

Jest to dosyć specyficzny typ weksla, jaki określany jest mianem „gołego”. Firmy, w ogromnej ofercie których odkryć wolno skup weksli in blanco posiadają wybitnie precyzyjne wymagania wobec potencjalnych kontrahentów. W wielu przypadkach na przykład nie godzą się na zakup weksla bez stworzonej do niego deklaracji wekslowej.

Kto ma prawo skorzystać z usługi skupu weksli?

•             wierzyciele posiadający weksle, jakich termin płatności upłynął;

•             wierzyciele wypowiadający umowę ubezpieczoną wekslem;

•             wierzyciele, jakich dłużnicy nie wykupili weksla w całości;

•             wierzyciele, których dłużnicy nie odpowiadają na polubowne propozycje ugody;

•             wierzyciele po bezowocnym procesie windykacyjnym.

Zdaniem agentów firm skupujących weksle ich kontrahentami na ogół są przedsiębiorcy, którzy próbują odzyskać środki z niezapłaconych faktur. To właśnie dzięki temu nie muszą mrozić pieniędzy oraz ponosić strat związanych z czynnościami windykacyjnymi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *